تبلیغات


 
اخبار دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان

حجت الاسلام و المسلمین علی صغیرا از مبلغین تخصصی گروه خانواده و دبیر کارگروه مبلغین تخصصی خانواده دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان
حجت الاسلام و المسلمین علی صغیرا از مبلغین تخصصی گروه خانواده و دبیر کارگروه مبلغین تخصصی خانواده دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان
1397/7/30 دوشنبه راهپیمایی اربعین دشمنان اسلام را به وحشت انداخته است/ پیروان ادیان الهی حول محور اباعبدالله الحسین علیه السلام متحد می‌شوند مبلغ تخصصی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با بیان اینکه اربعین نماد اتحاد مذاهب اسلامی و حتی اتحاد پیروان ادیان الهی حول محور اباعبدالله الحسین است، گفت: راهپیمایی اربعین دشمنان اسلام را به وحشت انداخته است.
به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، حجت‌الاسلام و المسلمین علی صغیرا در گفت‌وگو با صاحب نیوز بابیان اینکه کشتی نجات امام حسین(ع) در حیات ظاهری ایشان نیست و تا قیامت هدایت صورت می‌گیرد، اظهار کرد: حقیقتاً همان‌گونه که پیامبر اکرم(ص) فرمودند، حسین(ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است.

مبلغ تخصصی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: رهبر انقلاب اسلامی تعبیر زیبایی در مورد جذب انسان به امام حسین(ع) در اربعین داشتند و آن مغناطیس اربعین است.

وی با اشاره به اینکه نه‌تنها شیعیان، بلکه سنی‌ها، مسیحی‌ها، زرتشتی‌ها، یهودی‌ها هم در اربعین به کربلا می‌آیند، افزود: وقتی به کشیش مسیحی‌ها می‌گویند شما برای چه با پای پیاده اربعین به کربلا می‌آیید، می‌گویند پیامبرمان باهم فرق می‌کند اما حسینمان یکی است.

حجت‌الاسلام صغیرا بیان کرد: سال گذشته کمونیست‌های هندی هم آمده بودند و وقتی از آن پرسیده شد که چرا کمونیست‌هایی که اعتقاد به خدا ندارد، به این سفر می‌آیند، پاسخ دادند که ما هرسال می‌آیم و تحقیق و مشاهده کردیم که تنها جایی که روی کره زمین به ما آرامش می‌دهد، کربلای امام حسین(ع) است.

وی بابیان اینکه وقتی روایات را نگاه می‌کنیم، ائمه(ع) ۱۴۰۰ سال گذشته فرمودند که حضرت مهدی(عج) وقتی ظهور می‌کند خود را با نام امام حسین(ع) معرفی می‌کند، خاطرنشان کرد: شاید تا ۲۰ سال گذشته اگر این حدیث را بیان می‌کردیم، مردم می‌گفتند که چه کسی امام حسین(ع) را می‌شناسد.

این استاد حوزه و دانشگاه اضافه کرد: اما امروز بعد از ۱۵ سال که این مسیر باز شد مطرح می‌شود که چه کسی امام حسین(ع) را نمی‌شناسد و این‌گونه عشق اباعبدالله حسین قلوب را فتح می‌کند.

وی با اشاره به اینکه تنها امامی که اربعین دارد امام حسین(ع) است، گفت: امام صادق(ع) فرمودند که یکی از نشانه‌های مؤمن خواند زیارت اربعین است.

حجت‌الاسلام صغیرا بابیان اینکه در روز عاشورا فقط یک سری از شیعیان به کربلا می‌روند اما در اربعین مذاهب و ادیان مختلف حضور پیدا می‌کنند، خاطرنشان کرد: اربعین نماد اتحاد مذاهب اسلامی و حتی اتحاد پیروان ادیان الهی حول محور اباعبدالله الحسین است.

مبلغ تخصصی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان اظهار کرد: اوج رأفت و مهربانی و رحمت را انسان در اربعین از محبان امام حسین(ع) می‌بیند و اربعین میعادگاه عاشقان امام حسین(ع) در کربلا است و همه دل‌ها به یک کانون متوجه می‌شود و آن‌هم کانون کربلای امام حسین است.

وی با اشاره به اینکه اربعین یک راهپیمایی عظیم و دشمنان را به وحشت انداخته است، افزود: در اوایل این راهپیمایی بمب‌گذاری و به خیال خام خود فکر می‌کردند که با شهید کردن می‌توانند این راه را ببندند.

حجت‌الاسلام صغیرا ادامه داد: اما نمی‌دانند که این سوختن و جان دادن درراه امام حسین(ع) آرزوی همه عاشقان اباعبدالله است.

وی با تأکید بر اینکه این عشق امام حسین(ع) است که باعث می‌شود شیعه یک دژ نفوذناپذیر شود، گفت: در زمان جنگ رزمندگان با عشق به اباعبدالله الحسین(ع) توانستند هشت سال مقابل ابرقدرت‌های ظاهری دنیا مقاومت کنند.

این استاد حوزه و دانشگاه اضافه کرد: رزمندگان با یاحسین‌ها توانستند این مکتب با ارزش را حفظ کنند.مطالعه خبر در شبکه اطلاع رسانی صاحب نیوز
 
منبع: روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان
 
امتیاز دهی
 
 

ادامه اخبار


تعداد بازديد اين صفحه: 110
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم (شعبه اصفهان)
مجری سایت : شرکت سیگما