تبلیغات


 
اخبار دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان

گچ و تخته سیاه
1397/8/15 سه‌شنبه دبیر میز کار تخصصی آموزش و پرورش: ایمنی از آسیب های آموزش و پرورش و همراهی با تحول در نظام آموزش و پرورش در دستور کار قرار دارد جلسه شورای معاونان دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با اعضای میزکار تخصصی آموزش و پرورش و با حضور نمایندگان حقوقی شعبه اصفهان در میزکارهای تخصصی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، علیرضا میرزایی، دبیر میزکار تخصصی آموزش و پرورش دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، برنامه های این میزکار را در 4 محور اصلی که شامل مبانی نظری، نیروی انسانی، برنامه درسی و ساختار و مدرسه می باشد، عنوان کرد و افزود: در بخش «مبانی نظری» آگاهی بخشی عمومی و ایمنی از آسیب های آموزش و پرورش و همراهی با تحول در نظام آموزش و پرورش در دستور کار  قرار دارد و مردم نیز باید با سطحی از مبانی و بنیادهای نظری آشنایی پیدا کنند که در قالب یک مستند تلویزیونی دنبال می شود.

وی افزود: هدایت و حمایت از پایان نامه های حوزه آموزش و پرورش، ترجمه کتاب و برگزاری همایش نیز در این بخش قرار دارد.

میرزایی محور دوم برنامه های این میز را «نیروی انسانی» عنوان کرد و افزود: در بخش نیروی انسانی 13 برنامه تعریف شده است.

وی به طرح «امین» اشاره کرد و گفت: یک تیم از طلاب که سابقه مربی گری و تعامل با دانش آموزان دارند و کسانی که ترجیحاً متصل به یک کانون تربیت محور هستند، مدرسه ای را در محله خودشان انتخاب می کنند و ضمن تعامل با مدیر مدرسه، وارد فضای مدرسه شده و علاوه بر خدمت رسانی عمومی، تربیتی و آموزشی، گروهی از دانش آموزان را جذب و به این صورت، پایگاهی تربیتی خارج از ساعات مدرسه شکل می گیرد. 

دبیر میزکار تخصصی آموزش و پرورش ادامه داد: بحث حمایت از ایده های تعلیم و تربیت و مدرسه نیز در دستور کار قرار دارد و طلابی که ایده مند هستند، حدود 200 ایده به دبیرخانه همایش ارسال نموده اند و این ایده ها در حال بررسی به منظور حمایت است.

وی گفت: از دیگر برنامه ها، طرح پیمایشی وضعیت سنجی معرفت دینی معلمان سراسر کشور است، که در حال اجرا می باشد. همچنین مرکز ملّی پاسخگویی به سوالات دینی، به مدیران و معلمان برای پاسخگویی به سوالات دانش آموزان کمک می نماید. دوره های تکمیلی نیز برای دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در نظر گرفته شده که مدرسه تخصصی تربیت و تعلیم اسلامی است.

میرازیی در بخش دیگری از صحبت های خود عنوان کرد: در دفتر تبلیغات اسلامی، تربیت مبلغ را خوب انجام داده ایم و رویکرد طلاب نیز تبلیغ محور است و تربیت محور نیست و بسیاری از طلاب با شیوه کار تربیت محور مستمر با مخاطب مشخص، آشنایی کافی ندارند و دوره تربیت روحانی – مربی در همین راستاست.

وی محور سوم برنامه های میزکار تخصصی آموزش و پرورش را حوزه «برنامه درسی» عنوان کرد و گفت: به نحوی به دنبال تربیت مؤلف و نقاد در برنامه ریزی درسی است تا حوزویان بتوانند وارد بررسی کتب درسی شده و محتوای کتب را نقد نموده و محتواهای مکمل تدوین نمایند.

دبیر میزکار تخصصی آموزش و پرورش آخرین محور برنامه های این میزکار را «ساختار و مدرسه» بیان کرد و اذعان داشت: گزارشات راهبری تحول مدارس، طراحی الگوی اسلامی مدرسه و ابعاد، شیوه ها و شاخص های تحقق ایمان گستری در نظام آموزش و پرورش، از جمله این برنامه هاست.


در ادامه جلسه رئیس و اعضای شورای معاونان دفتر تبلیغات اصفهان به بیان مسائل و دغدغه های خود پیرامون حوزه آموزش و پرورش در استان اصفهان پرداختند و برنامه های پیشنهادی خود را در راستای اهداف میزکار تخصصی آموزش و پرورش، ارائه نموده و تعامل بیشتر این میزکار را با شعبه اصفهان، خواستار شدند.
 
 
 
منبع: روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان
 
امتیاز دهی
 
 

ادامه اخبار


تعداد بازديد اين صفحه: 45
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم (شعبه اصفهان)
مجری سایت : شرکت سیگما