تبلیغات


 
اخبار دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان

رویداد ایده پردازی قاسم قاصم
1398/11/20 يكشنبه رویداد ایده‌پردازی «قاسم قاصم» برگزار می‌شود رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان از برگزاری رویداد بزرگ ایده‌پردازی «قاسم قاصم» با هدف معرفی سردار بزرگ اسلام حاج قاسم سلیمانی به نسل‌های آینده خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان به نقل از خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قطبی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به شهادت سردار بزرگ اسلام، شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: شهید سلیمانی فرمانده‌ای شجاع بود که خدمات وی در جبهه مبارزه با کفر و در مقابله با دشمنان اسلام بر کسی پوشیده نیست.

وی با بیان اینکه شهادت حاج قاسم مظلومانه بود، گفت: رهبر معظم انقلاب تعابیر زیبایی درباره این شهید بزرگوار دارند، ایشان در همین راستا از سپاه قدس به عنوان رزمندگان بدون مرز نام برده و بر ضرورت آن تاکید کردند. راه شهید سلیمانی را نیز مکتب مقاومت نام نهادند.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با بیان اینکه طراحی و استقرار نسل جدیدی از الگوهای مقاومت از جمله شاخصه‌های مکتب مقاومت است، افزود: گرانی‌گاه مقاومت، قوت در درون و اقتدار در بیرون است و در این راستا الگوهای جدیدی شکل گرفته است. دیگر شاخص این مکتب، اتحاد میان جوامع اسلامی و فرامنطقه‌ای بودن است.

وی ادامه داد: انگیزه‌های جهادی و مردمی شاخصه سوم مکتب مقاومت است، در جهان اسلام به لحاظ رویکرد جهادی و خلوص، هسته اصلی مشارکت مردمی همین انگیزه‌های جهادی است، افراد بسیاری در میدان نبرد با دشمن تحت فرماندهی حاج قاسم سلیمانی داوطلب بودند و این حرکت خودجوش، بدون حمایت سیستم‌های دولتی با قوت درونی و مجاهدت مردمی شکل گرفت.

قطبی خاطرنشان کرد: تقویت قوای درونی در منظومه داخل کشور هم در حوزه‌های امنیتی، هم در حوزه‌های اقتصادی و فرهنگی دیگر شاخصه این مکتب است، همچنین باید به آینده‌نگری نیز اشاره کرد، پس پیکار ما فقط در حد صیانت از مرزهای جغرافیایی نیست.

وی با اشاره به لزوم تکیه بر نیروی نسل جوان در مکتب مقاومت، بیان کرد: نسل نوخاسته و جوان که در متن انقلاب رشد کردند از شاخصه‌های برجسته مکتب مقاومت است. تمرکز بر بهره گیری از فناوری‌های نو و پیشرفته نیز دیگر نکته‌ای است که بر آن تاکید می‌شود. امروز در داخل کشور برای دفاع از جامعه اسلامی به تکنولوژی‌های نوینی دست پیدا کرده‌ایم که در اتفاقات اخیر نظامی، عظمت آن را مردم مشاهده کردند.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با اشاره به شتاب و سرعت متناسب با دنیا گفت: همان قدر که دنیا در میدان مبارزه شتاب داشته ما نیز با سرعت حرکت کرده‌ایم، امروز در تجهیزات و الگوهای مهندسی و مدل‌های مدیریتی جنگ جایگاه بالایی داریم، نبردهای نسل چهارم را حاج قاسم شکل داد، به گونه‌ای که در مکتب مقاومت، از جوامع مختلف نیرو جذب کرده و در کشور ثالثی با دشمن جنگیده است، حاج قاسم در این نوع جنگ، نمونه‌ای بی نظیر بود که در جهان نمونه نداشته است.

وی خاطرنشان کرد: ولایت‌پذیری و اقدام تحت رهبری واحد، چتر گسترده‌ای بر همه این شاخصه‌هایی است که در شرح مکتب مقاومت نام برده شد، همه گزینه‌های ذکر شده همواره در رهنمودهای رهبر انقلاب دیده شده که حاج قاسم آن را در میدان مقاومت دنبال کرد.

قطبی با بیان اینکه ما به دنبال این هستیم که سردار بزرگ حاج قاسم سلیمانی را به عنوان اسطوره مقاومت و کسی که آفرینش جدیدی در میدان مقاومت ایجاد کرد را به نسل‌های آینده معرفی کنیم، افزود: لازمه این اقدام، جذب ایده‌ها در همه زمینه‌هاست تا با بهره‌گیری از ایده‌های ناب این فرآیند اسطوره سازی را رقم بزنیم. در همین راستا رویداد «قاسم قاصم» طراحی شد و به دنبال دست‌یابی به ایده‌ها و انتخاب برترین‌ها هستیم.

وی ادامه داد: هرچه بتوانیم الگوهای مورد نظر را از سیستم‌های دولتی جدا کرده و به متن جامعه نفوذ دهیم این ایده‌ها ماندگاری بالاتری خواهد داشت و تاثیر و زنده ماندن آن را در نسل‌های بعدی خواهیم دید. بنابراین ما باید به سمت طرح‌های تاب آور و مردمی برویم.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با اشاره به گستره و تنوع ایده پردازی‌ها، گفت: ایده‌ها می‌تواند از همه ابزار و اضلاع مرسوم در جامعه برای معرفی حاج قاسم سلیمانی استفاده کند. بنابراین میدان دریافت و عمل ایده‌ها را در گستره جهان اسلام می‌دانیم.

وی گفت: ما ایده‌های ارسال شده را به متولی موردنظر ارائه می‌کنیم تا رابطی بین ایده پرداز و متولی اجرا باشیم، اگر ایده‌ای در منظومه فعالیت‌های تبلیغی مرتبط با دفتر تبلیغات اسلامی آمد نیز در حوزه عملکرد خود آن را به اجرا در می‌آوریم.


  


خبرگزاری تسنیم
رویداد ایده‌پردازی «قاسم قاصم» به گستره جهان اسلام برگزار می‌شود


خبرگزاری تسنیم
طرح «بچه‌های انقلاب» با حضور ۱۰۰۰ دانش آموز اصفهانی برگزار می‌شود

برگزاری اولین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری

خبرگزاری فارس
برگزاری رویداد ایده‌پردازی «قاسم قاصم» به گستره جهان اسلام
جزییات برگزاری اولین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری
«بچه‌های انقلاب» یکی از محورهای برنامه‌های دهه فجر


خبرگزاری رسا
شاخصه‌های جریان مقاومت| برگزاری رویداد «قاسم قاصم»


خبرگزاری رسا
برگزاری دوره نظام سیاسی اسلام در دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان


خبرگزاری رسا
فعالیت‌های پژوهشگاه فرهنگ و علوم اسلامی


خبرگزاری حوزه
اجرای طرح «قاسم قاصم» با محوریت ارائه طرح و ایده های مردمی


خبرگزاری حوزه
اجرای ۵ طرح بزرگ تبلیغی در ایام الله دهه فجر


خبرگزاری حوزه
درسنامه اخلاق آیت الله العظمی مظاهری رونمایی می شود


خبرگزاری مهر
طراحی رویداد ایده‌پردازی «قاسم قاصم» در اصفهان


خبرگزاری ایکنا
رویداد «قاسم قاصم»؛ فرایندی برای معرفی شهید سلیمانی


خبرگزاری ایکنا
دوره تربیت کارشناس نظام سیاسی اسلام برگزار می‌شود


خبرگزاری ایکنا
نمایشگاه دستاوردهای دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان برگزار می‌شود


صاحب نیوز
با محوریت معرفی چهره سردار سلیمانی؛
برپایی اولین رویداد ایده پردازی «قاسم، قاصم»


صاحب نیوز
برپایی نمایشگاه دستاوردهای پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی کشور در اصفهان


خبرگزاری ایرنا
فراخوان جذب ایده‌های استمرار یاد و نام شهید سلیمانی اعلام شد


خبرگزاری ایرنا
پنج برنامه تبلیغی به مناسبت دهه فجر در اصفهان اجرا می‌شود


خبرگزاری شبستان
شاخصه های مکتب مقاومت «حاج قاسم»/سردار سلیمانی نبرد نسل چهارم را پایه گذاری کرد


خبرگزاری شبستان
گزارش تصویری


 
 
امتیاز دهی
 
 

ادامه اخبار


تعداد بازديد اين صفحه: 149
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم (شعبه اصفهان)
مجری سایت : شرکت سیگما