تبلیغات


 
اخبار دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان

دوره تخصصی کارشناس مسائل اجتماعی
1399/6/25 سه‌شنبه در دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان در حال برگزاری است دوره تخصصی «کارشناس مسائل اجتماعی» رییس اداره آموزش‌های کاربردی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: دوره تخصصی «کارشناس مسائل اجتماعی» با رویکرد جامعه ‌شناختی حقوقی، اقتصادی و روانشناسی در دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان در حال برگزاری است.
به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، مجید شجاعی اظهار داشت: در برگزاری این دوره تخصصی، انجمن مددکاران اجتماعی، سازمان بهزیستی، سازمان زندان‌ها و دادگستری اصفهان همکاری داشته اند.

وی با بیان این که دوره باعث آشنایی طلاب و مبلغان تخصصی با مسائل اساسی و چالش‌های موجود، کشف و تجمیع راهکارها به منظور حل مسائل این حوزه خواهد شد، گفت: هدف از این دوره تعامل علمی طلاب و مبلغان توانمند با اصحاب علم در حوزه آسیب‌شناسی مسائل اجتماعی است.

رییس اداره آموزش‌های کاربردی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان زمینه همکاری با نهادها و مراکز همسو و افزایش انگیزه برای پرداختن به مسائل بومی با رویکرد دینی را یکی دیگر از اهداف این دوره بیان کرد و عنوان داشت: با توجه به ماهیت مسأله محور دوره، طلاب سطح3 حوزه، دانشجویان و دانش‌آموختگان حوزوی رشته‌های زن و مطالعات خانواده با رویکرد اسلامی، مشاوره خانواده با رویکرد اسلامی و مبلغان تخصصی حوزه خانواده فراخوان و در یک فرایند مصاحبه علمی در قالب یک کلاس گزینش شده اند.

وی تصریح کرد: سرفصل‌های این دوره به صورت کلی، آشنایی با مباحث مربوط به آسیب‌شناسی مسائل اجتماعی است که به موضوعاتی از قبیل، کلیات، چیستی و چرایی مسائل اجتماعی، رویکردهای نظری به مسائل اجتماعی، پژوهش در مسئله اجتماعی، رویکردهای مداخله محور در حل مسائل اجتماعی، تحلیل جامعه شناختی مسائل اجتماعی دین، مروری بر چالش‌ها و آسیب‌های اجتماعی در ایران همچون خانواده، فضای مجازی و رسانه های جمعی، اعتیاد و انحرافات جنسی و... پرداخته می‌شود.

شجاعی عنوان داشت: در راستای اﺗﻘﺎن این ﻣﺒﺎﺣﺚ، بازدیدهای میدانی از مراکز و نهادهای مسئول در حوزه آسیب ها و دعوت از پژوهشگران برای ارائه نتایج پژوهش‌هایشان در قالب یک کارگاه علمی در اولویت است.

وی در پایان گفت: دوره تخصصی «کارشناس مسائل اجتماعی» از اول مرداد ماه آغاز و تا اسفند ماه 1399 و روزهای چهارشنبه در دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان ادامه خواهد داشت و در انتهای این دوره به مخاطبان، مدرک معتبر اعطا خواهد شد.

دانش پژوهان و دیگر طلاب و دانشجویان علاقه مند می توانند از محتوای دوره که در کانال ایتا به نشانی dte.bz/ejte قرار گرفته است، استفاده نمایند.


مشاهده در خبرگزاری شبستان
مشاهده در خبرگزاری رسا
مشاهده در خبرگزاری برنا
مشاهده در پایگاه خبری صاحب نیوز

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر

ادامه اخبار


تعداد بازديد اين صفحه: 113
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم (شعبه اصفهان)
مجری سایت : شرکت سیگما