_ _ _ _ _
اخبار دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان

100 هزار دقیقه فایل صوتی و تصویری و 4000 محصول هنری رسانه ای تولید کردند
معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر تولید و تهیه محتوای ارزشمند در فضای مجازی، ماه مبارک امسال توسط حدود 500 مبلغ خواهر و برادر بیش از ۱۰۰ هزار دقیقه فایل صوتی و تصویری و 4000 محصول هنری رسانه ای تولید شده است.
ظرفیت روانشناختی قرآن کریم در تولید علم/ عصر امروز؛ عصر اقبال روانشناسی به دین
حجت الاسلام پسندیده عصر امروز را عصر اقبال روانشناسی به دین دانست و با تأکید بر ضرورت تغییر نوع نگاه اهل علم به متون دینی، به آیات آغازین سوره قلم به عنوان مثالی برای ظرفیت روانشناختی قرآن کریم اشاره کرد و گفت: ما نمی خواهیم روانشناسی را بر قرآن تحمیل کنیم، بلکه می خواهیم با پرسش های روانشناختی قرآن را مطالعه کنیم.
حرمت آزمایش غربالگری بر اساس خوف ضرر عقلایی/ سه شرط لازم برای صدور جواز سقط از سوی برخی مراجع تقلید
کارشناس مرکز ملّی پاسخگویی به سؤالات دینی گفت: برای کسب جواز شرعی سقط جنین، اولاً تشخیص ناقص الخلقه بودن باید قطعی باشد، ثانیاً این نقص در خلقت باید به گونه ای باشد که سبب حرج و ضرر شدید باشد و جامعه هم نتواند آن حرج را برای آن خانواده رفع کند به نحوی که حفظ جنین در برابر سقط آن ضرر زیادی دارد و ثالثاً حتما باید سقط، قبل از ولوج روح باشد.
لزوم ترویج گناه پنداری و جرم انگاری نسبت به سقط جنین در جامعه/ انگاره های غلط، عامل مهم سقط جنین
رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با اشاره به آثار سوء فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی سقط جنین، کاهش و نامتوازن شدن جمعیت در جامعه را از آثار سوء این پدیده قبیح دانست و با تأکید بر لزوم پرداختن به حکم فقهی آن در برابر تصور راهکار رفع مشکل نسبت به سقط گفت: انگارهای غلط نقش مهمی در سقط جنین در جامعه ما دارند و باید بر روی گناه پنداری و جرم انگاری سقط در فرهنگ جامعه کار کنیم.
انواع لایه های مطالعاتی و مکاتب اخلاقی/ معارف و مهارت های مورد نیاز برای اخلاقی زندگی کردن
حجت الاسلام محزونیه با تقسیم بندی مطالعات اخلاقی به سه لایه توصیفی، دستوری و فرااخلاق، به تشریح مکاتب اخلاقی پنجگانه پرداخت و با اشاره به معارف و مهارت های لازم برای اخلاقی زندگی کردن، گفت: مسلح شدن به بینش ها و مهارت ها برای زندگی اخلاقی در خانواده ضروری دانست که باید همه این موارد را فرا بگیریم.
عادت واره اصفهانی‌ها برای همه کشور قابل تکثیر است
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: عادت واره‌های اصفهانی ها که برخاسته از قدرت‌های اجتماعی و مذهبی است در همه شهرهای کشور قابل تکثیر است.
رییس مؤسسه آموزش عالی حوزوی علامه مجلسی(ره) منصوب شد
رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان طی حکمی مجید جعفریان را به عنوان «رییس مؤسسه آموزش عالی حوزوی علامه مجلسی(ره)» منصوب کرد.

ادامه اخبار
دریافت فایل های آموزشی
    
   
   
  
  
  
  
 
راه نما

اگر ملتی از اخم قدرتهای استکباری جانخورد آنها را به عقب نشینی وادار می کند
قدرتهای استکباری بیش از آنچه در واقع توانایی و اقتدار داشته باشند، با تشر و اخم و ابراز قدرت، کار خود را پیش میبرند. اگر ملتی از این تشر نترسید و از این اخم جا نخورد و به قدرت خود اعتماد کرد و با شجاعت، قدم در میدان حق و عدالت گذاشت، ابرقدرتها را به عقب‌نشینی وادار میکند و شکست میدهد.سیاست آمریکای ظالم در این منطقه این است که جنگهای خانگی باشد، برادران به جان هم بیفتند، تروریسم توسعه پیدا کند و یک قدرت اسلامی در منطقه سر بلند نکند. میدانند که پیام اسلام، دفاع از مظلومین و محرومان است و سیاست استکبار، ایجاد محرومیت و مظلومیت برای ملتها است. در مقابل این سیاست، نظام جمهوری اسلامی با قدرت تمام ایستاده است./ من به شما کاملاً امیدوارم. من به همه آنچه که درباره جوانان مؤمن گفته شد باور دارم/ مراقب باشید وسوسه دشمن در فضای عمومی زندگی تأثیر نگذارد، نفوذ دشمن نتواند در صفوف یکپارچه جوانان مؤمن اختلال ایجاد کند. امروز در فضای مجازی و در بقیه زمینه‌ها دشمن به‌شدت فعال است. تلاش مأیوسانه میکند اما شما باید بایستید، از خودتان آمادگی و اقتدار نشان بدهید و ابتکار خود را به کار ببندید. خدای متعال به شما کمک خواهد کرد.
برای مطالعه متن کامل اینجا کلیک کنید.
پاسخگویی پیشگام

:: یادداشت

بيشتر
لینک های مرتبط
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم (شعبه اصفهان)
مجری سایت : شرکت سیگما