منو
تبليغات

اخبار پژوهشکده الهیات و خانواده

حجت الاسلام و المسلمین محمد قطبی، رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان
1400/4/9 چهارشنبه رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان در مراسم رونمایی کتاب « فمینیسم و خانواده» مطرح کرد؛ خطای استراتژیک فمینیست ها در تفسیر طبیعت رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با بیان اینکه فمینیست ها در تفسیر طبیعت دچار یک خطای استراتژیک شده اند، گفت: ما نباید اصرار کنیم تا طبیعت را بر اساس خواسته خودمان تفسیر کنیم، بلکه باید آنچه که واقعاً وجود و عینیت خارجی دارد را در نظر بگیریم.
به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین محمد قطبی در مراسم رونمایی کتاب « فمینیسم و خانواده» اظهار داشت: درباره نقش مداری زن و مرد در حیات جامعه و حیات فردی سخن های زیادی وجود دارد که با توجه به تعالیم و آموزه های اسلامی نقش و جایگاه مرد با زن، تمایزهای حقیقت مدارانه و بر اساس طبیعت و هستی دارد و این تمایز به هیچ وجه بر اساس تفاوتی که می خواهد شأن زن را پایین بیاورد، نیست.

وی عنوان داشت: شأنیت هر کسی بر اساس واقعیت و خلقت خودش و لوازمی که در آفرینش او وجود دارد، تعریف می شود و اگر معصومین(علیهم السلام) دارای مقام عصمت هستند، این به معنای تحقیر بقیه انسان ها در برابر آن ها نیست.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان تمایزها را برخواسته از تمایز یا تغییر در آفرینش، هستی و طبیعت دانست و ابراز داشت: جایگاه زن در اسلام بسیار بالا است و فمینیست ها به اشتباه خیال می کنند که می خواهند جایگاه زن را ترمیم کنند و بالا ببرند، در حالی که این شأن در اسلام از همه ادیان و تفکرات دیگر بالاتر است.

وی با بیان اینکه همه هستی امامت بر عصمت متمرکز شده است، گفت: بر اساس آیات و روایات معتبر اسلامی، همه عصمت عالم هستی در شأن و مقام یک زن و بانوی با عظمت خلاصه شده است که آن زن، حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) است و چه مقام و شأن بالاتر از این می تواند برای زن وجود داشته باشد.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با اشاره به عظمت جایگاه علمی حوزه علمیه قم در جهان، تصریح کرد: قم، همه این جایگاه و عظمت را مدیون بانوی کریمه اهل بیت(علیهم السلام) حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) است و پشت همه مراجع تقلید به حضور در جوار بارگاه این بانوی گرانقدر، گرم است.

وی در پایان افزود: شخصیت عظیم الشأن حضرت خدیجه(سلام الله علیها) در اسلام و بانوان دیگر نظیر حضرت مریم(سلام الله علیها) از دیگر نمونه های نگاه والای اسلام به زن به شمار می روند.

کتاب «فمینیسم و خانواده نقد و بررسی مسائل خانواده از منظر فمینیسم با تأکید بر آراء فمینیسم اسلامی» در 416 صفحه نوشته حجت الاسلام حسن سراج زاده در زمستان 1399 توسط انتشارات دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان منتشر شده است.

مشاهده در خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)
مشاهده در خبرگزاری بسیج
مشاهده در خبرگزاری ایکنا
مشاهده در پایگاه خبری ندای اصفهان
مشاهده در پایگاه خبری جوان آنلاین
 


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر


تعداد بازديد اين صفحه: 434
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم (شعبه اصفهان)
مجری سایت : شرکت سیگما