عنوان منو

عنوان منو

عنوان منو

عنوان منو

عنوان منو

عنوان منو

عنوان منو

عنوان منو

عنوان منو

عنوان منو

عنوان منو

عنوان منو

عنوان منو

عنوان منو

عنوان منو

روحیه آرمان خواهی لازمه تربیت دانش آموز انقلابی + گزارش تصویری

حجت الاسلام و المسلمین محمد قطبی با حضور در جمع دانشجویان دانشگاه فرهنگیان با اشاره به معنای خاص و عام انقلاب به بیان شاخص های آن پرداخت.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان حجت الاسلام و المسلمین محمد قطبی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی با بیان این که در برخی کشورها مانند آمریکا رؤسای جمهورشان پس از انتخاب متعهد و ملزم به اجرای تعهدنامه سه ماده ای است که باید نسبت به دادن گزارش در پایان دوره خود اقدام نماید.

وی به سه بند این تعهد اشاره کرد و گفت: حفظ تمامیت ارضی کشور، حفظ امنیت عمومی، سبک زندگی کشور متبوع از جمله این تعهدات است، حال این طرف ما نسبت به مسئولیتمان در قبال انقلاب چه وظیفه ای داریم و چگونه؟

حجت الاسلام و المسلمین قطبی در ادامه به بیان معنای عام و خاص انقلاب پرداخت و عنوان داشت: انقلابی که الآن مطرح می شود با انقلاب سال 57 متفاوت است، انقلابی که در سال های 42 تا 57 که به سرنگونی رژیم پهلوی منجر شد و بر اساس آرمان ها و به رهبری حضرت امام خمینی(ره) و همراهی مردم صورت گرفت انقلاب خاص بود و انقلابی که الآن مطرح است که ادامه جریان و کاروان و در افق پیشرو به منظومه  آن انقلاب است، انقلاب عام است.

وی به شاخصه های انقلاب اشاره و تصریح کرد: اوّلین شاخصی که با وجود آن می توانیم ادعای تربیت دانش آموز انقلابی داشته باشیم، آرمان خواهی است و در قدم اوّل باید روحیه آرمان طلبی را با روش های مختلف و تکنیک های مختلف در بچه ها زنده نگه داریم.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان دومین شاخص را دین مداری معرفی کرد و اظهار داشت: وقتی آرمان خواهی با دین گره خورد آن وقت منطق پیدا می کند، و آرمان خواهی اگر از آموزه های وحیانی باشد آن وقت جهت پیدا کرده و سازمند است و هرچه تدیّن بچه ها تقویت شود انقلابی تر خواهند بود.

وی حس مسئولیت پذیری و احساس مسئولیت را سومین شاخص بیان کرد و افزود: باید این حس در دانش آموزان تقویت شود و با شعله ور نمودن این حس زمینه های تربیت انقلابی را تقویت کرده ایم، حس مسئولیت نسبت به همکلاسی، معلم و حتی نسبت به غیر مسلمانانی که مورد ظلم واقع شده است.

حجت الاسلام و المسلمین قطبی شاخص ساده زیستی که روح انقلاب ما ساده زیستی بود به عنوان چهارمین شاخص عنوان کرد و گفت: تلاش علمی و جهاد علمی به عنوان پنجمین شاخص مطرح است و امروزه پیشرفت های غربی ثمره تلاش علمی و جهاد علمی آن هاست و همین نکته نیز مورد تأکید مقام معظم رهبری نیز بوده و هست، و آن جایی که بحث دانش بنیان را مطرح می نمایند و بقای انقلاب و رسیدن به تمدن اسلامی را نیازمند کار علمی می دانند.

وی در ادامه به شاخص ششم اشاره کرد و گفت: تا زمانی که دشمن ستیزی باشد انقلاب پایدار است، دشمن دشمن است و فرقی نمی کند چه کسی و در کجا باشد ممکن است مخفیانه باشد و لازمه این امر بصیرت افزایی است که باید دردانش آموزان انجام پذیرد.

رییس میز توسعه و تعمیق فرهنگ قرآن شاخص هفتم و پایانی را بیان کرد و اظهار داشت: حس آفرینش گری وخلاقیت که امروزه اگر در فن آوری به رتبه خوبی در جهان برسیم بقیه کشورها که با ما فاصله دارند نیازمند ما خواهند بود و آفرینش گری صرفاً این نیست که فردا چیز جدیدی ابداع کنیم بلکه نقطه آغاز این امر خلاقیت است که می تواند در کارهای جزئی و کوچک نیز اتفاق بیفتد.
 

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاه های ارسال شده پس از تایید منتشر خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *